



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 200 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Input Bias Current | 100 nA |
| Output Current per Channel | 26 mA |
| Gain Bandwidth Product | 500 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 100 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3 nV/sqrt Hz |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 500 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Packaging | Tube |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
